2010
Spalio
15
Penktad.

Straipsnis

Ha, jei nuveisite adresu http://www.againstcorruption.eu ir kairėje pusėje paspausite and užrašo “Lithuania.pdf”, galėsite paskaityti mano parašytą apžvalgą apie korupciją Lietuvoje.

2010
Spalio
13
Trečiad.

Eglė Velykis

http://www.focus.de/politik/ausland/tid-20082/litauen-aufbruch-im-bierregal_aid_559675.html

2010
Liepos
03
Šeštad.

Žygis link jūros

Išėjome iš pat ryto pasivaikščioti, netyčia nuėjome iki jūros.. Dėl kėlių paklydimų žygis užtruko virš 10 valandų – albume kelios akimirkos iš šios dienos ;)

2010-07-03 South Shields žygis (visas albumas)
2010
Birželio
02
Trečiad.

!

2010
Balandžio
25
Sekmad.

Vėliava vėl plėvesuoja

Atidūs mūsų naujienų skaitytojai vis piktinasi, kad persikrausčius nuotraukose neįtraukiam Lietuvos vėliavos. Mūsų priežastys tam yra gan pateisinamos.. Ankstesnėje vietoje neradome kabliukų jai pakabinti – o tinkuotas sienas griauti pabijojom. O pastarosiose nuotraukose tiesiog vėliavos dar neturėjom atsivežę. Vakar nukeliavome į Yorką ir kartu su kitais daiktais parsivežėme vėliavą. Taigis:

2010
Balandžio
25
Sekmad.

Beveik vasara

Vakar dienai grįžome į Yorką pasiimti kelių daiktų, kuriuos palikome pirmuoju kraustymosi reisu. Internetinis termometras žadėjo 19 laipsnių šilumos ir giedrą dangų, tad griebėm fotoaparatą ir Sitsofe (Andriaus kursiokas Yorke) ir traukėme į lauką – mažylių pilna visur :)

Žemiau kelios nuotraukos, o pilna galerija Picasoje:
http://picasaweb.google.com/andrius.velykis/20100424York

2010
Balandžio
14
Trečiad.

Nuotrauka geriau nei tūkstantis žodžių

Naujieji mūsų namai nėra dideli – dviejų miegamųjų ankstesniame bute tikrai neišnaudojom.. tad šį kartą nuomojame labiau mums tinkančio ploto butą. Kadangi dar neužgyvenom daug daiktų, tai ieškome buto su baldais. Toks variantas leidžia išvengti galvosūkio kaip paskui viską persivežti ir nereikia iš karto į IKEA lėkti :) O šiame bute netgi paveikslus gavom, tad per trumpą laiką ir iš kito miesto atliktos paieškos rezultatais visai patenkinti.

Roberta labai džiaugiasi nauja virtuve bute. Mūsų šeimininkas (toks mielas škotas) kaip tik parūpino naują viryklę su orkaite, šaldytuvą ir skalbyklę prieš mum atsikraustant, tad viskas veikia ir atrodo puikiai. Roberta savaitgalį ta proga orkaitėj šokoladinį pyragą iškepė :)

O šiaip butukas jaukus, nors ir senos statybos. Turime labai aukštas lubas ir didelius langus. Gyvename pirmame aukšte, bet kaimynai viršuje rūpesčių kolkas nekelia.. tiesą sąkant kiek tenka dienos metu nugirsti jų klausomą muziką, tai mūsų skoniai beveik identiški :) O šiaip namas tipiškoje angliškoje gatvėje – gyvename sublokuotame name. Viename name yra du butai – apatinis ir viršutinis, vadinamieji Tyneside flats (iš anglų kalbos: Tyne upės pakrančių butai – Tyne yra upė tekanti per Newcastle).

Per daug neišsiplečiant, kelios nuotraukos susidaryti šiokiam tokiam vaizdui žemiau.

2010
Vasario
24
Trečiad.

Newcastle tiltai

Šiandien nuvažiavome į ko ne šiauriausią didelį Anglijos miestą neįžengiant į Škotiją. Newcastle dar turėjo sniego apylinkėse, nors, pavyzdžiui, Yorke paukščiukai čiulba ir žolė žaliuoja.

Miestas nemažas ir mudu daug laiko jame neturėjom, bet bendrais įspūdžiais – panašesnis į Edinburgą, nei į Birmingemą :) O tai nėra blogas dalykas, a, Eglut? (Nors jei atvirai, tiek mes to Birmingemo ir matę…)

Šiandien – Tyne upės tiltai, o kada kitą kartą gal pavyks ir daugiau nufotografuoti..

2010
Sausio
17
Sekmad.

Taip ateina pavasaris

Sako, kad svetimam kieme žolė žalesnė. Šiais laikais taip kalba apie nepatenkintus lietuvius, kuriem bele išvykti iš Lietuvos reikia.. Bet, deja, konkrečiai šiuo atveju negali nesutikti – Anglijoj žolė iš tikrųjų žalesnė :/ Va dar prieš savaitę klampojom po krūvą sniego, o šią – vėl mėgaujamės saulute. O nutirpus sniegui vėl išlindo žalia žolytė – ir kuo jie ją tręšia..

Žemiau – pora akimirkų iš šiandieninio pasivaikščiojimo :)

Šiaip ar taip, atsiranda šioks toks pavasario kvapas :) O kartu su juo ir nuotaikos kyla..

2010
Sausio
17
Sekmad.

Kaip pasiekti traukinį nusileidus Liverpool oro uoste

Liverpool’io oro uostas yra vienas geriausių pasirinkimų skrendant į Šiaurės Angliją iš Lietuvos – jis ima mažesnius oro uosto mokesčius ir traukinio bilietai iš jo pigesni, nei iš Birmingemo, tad kaina būna palankesnė. Šiame įraše aprašysiu ir pakomentuosiu kelią iš oro uosto iki traukinių stoties (su kelione link York’o).

1. Oro uostas (nuo lėktuvo nusileidimo iki autobusų stotelės)

Vos nusileidus, einama link terminalo kartu su visa krūva atvykusių lietuviukų. Įeinama pro tokį įėjimą terminalo sienoje (nieko ypatingo, o dar ir nenorėjau fotoaparato traukti pradžioj, mažu užklius kokiam apsaugos darbuotojui..) – tiesiog sekite visus keleivius ir nepavyks pasiklysti.

Įėjus į pastatą, iš karto tenka rikiuotis eilutėje pasų kontrolei. Eilutė juda gan sparčiai, nes pasus tikrina kokie 5 žmonės, tad ilgai nuobodžiauti neteks. Priėjus eilei, oro uosto darbuotojas parodo, pas kurį tikrintoją eiti. Jam parodykite savo pasą (išimkite nugarėlę iš dėklo, pagreitins procesą :) ), o jį atsiėmus tiesiog eikite toliau link išėjimo dešinėje.

Pro duris išeisite į bagažo pasiėmimo skyrių. Jeigu keliavote su bagažu, kurį atidavėte į bagažo skyrių, susiraskite monitorių ties bagažo konvejeriu, kuriame įrašytas Kaunas ir skrydžio numeris. Tuo konvejeriu ir turėtų atvažiuoti jūsų bagažas (vėl, sekite visą minią – neturėtumėte pasiklysti :) ). Kartais reikia luktelėti, kol darbuotojai iš lėktuvo atveža lagaminus iki konvejerio – nereikia nerimauti, jei bagažo iš karto nematote.

Jei bagažo pasiimti nereikia, arba tai jau atlikote, galite eiti link išėjimo. Jis yra priešingoje sienoje nei bagažo konvejeriai (kairėje pusėje įėjus į šią patalpą – ieškokite Exit ženklo). Jei prispyrė reikalas, tualetai bagažo pasiėmimo patalpoje yra į dešinę nuo išėjimo (arba tolyn kairiau kai įeinate iš pasų kontrolės).

Išėję iš šios patalpos, patenkate į pagrindinį oro uosto vestibiulį. Priešais jus – stiklinė lauko siena, pro išėjimus kurioje (jie yra kiek paėjėjus į bet kurią pusę puses nuo atvykimo vartų) patenkante į autobusų sustojimo vietą.

Išėjimas iš Liverpool oro uosto

Beje, jei norėsite prieš vykdami toliau atsipūsti, vestibiulyje yra kelios greito maisto užkandinės. Taip pat galite palypėti į antrą aukštą – ten yra daugiau ir didesnių kavinukių bei Johno Lennono statula (vistik oro uostas jo vardu pavadintas – o šūkis Above us only sky tai iš viso fantastiškai tinkantis).

2. Kelionė autobusu (nuo oro uosto iki traukinių stoties)

Kelionė iš Liverpoolio dažniausiai prasideda traukinių arba autobusų stotyje. Nuo oro uosto iki šių stočių (bei miesto centro) veža tiesioginis autobusas AirLink 500 (500 yra autobuso numeris, kompanija – Arriva). Šis autobusas stoja stotelėje pažymėtoje numeriu 3. Ši stotelė yra vos išėjus pro duris, kiek dešiniau.

Autobusų į stotį stotelė Nr. 3

Mums reikalingas autobusas Nr. 500

Autobusai į centrą keliauja kas pusvalandį, 15ąją ir 45ąją kiekvienos valandos minutę (pvz. 13:15, 13:45, 14:15 ir t.t.). Kelionė iki traukinių stoties trunka 35 minutes, tad į autobusą įlipę 13:15, atvyksite 13:50.

Autobuso stotelėje stokite į eilę, nes visi lipa per priekines duris vienas po kito (britai nemėgsta, jei kas bando lįsti be eilės). Autobusui atvažiavus, jo priekinės durys atsidaro ties dengtos stotelės anga. Autobusas yra žalios spalvos, jo viršuje aiškiai nurodytas numeris 500. Jeigu stovint stotelėje atvažiuos kito numerio autobusas, jį praleiskite ir laukite Nr. 500 (jie punktualūs, tai turėtų būt laiku).

Žalias Arriva 500 autobusas į miesto centrą

Lipant į autobusą, reikia nusipirkti bilietėlį. Juos pardavinėja vairuotojas. Kai jūsų klaus, iki kur važiuojate, sakykite “Lime street” (tariasi Laim stryt) arba “Train station” (tariasi trein steišion). Liverpool’io traukinių stotis stovi Lime gatvėje, dėl to taip ir vadinasi – Lime street.

Kartais ten dar šalia stovi vienas žmogus ir padeda klausinėti – pasako bilieto kainą. Bilietas kainuoja 2 svarus 60 pensų (angliškai pasakytų “Two Sixty” (tū siksty)). Pinigus paduokite vairuotojui, pasakydami bilietų skaičių ir iki kur, pvz. 3 bilietus iki Lime gatvės – “Three tickets to Lime street” (galite rodyti pirštais – padės susikalbėti :) ). Tada jums atspausdins bilietėlius ir atiduos.

Įlipę į autobusą, eikite iki kėdės ir atsisėskite. Jei turite didelio ir sunkaus bagažo, palikite jį tam skirtoje vietoje autobuso kairėje, netoli vairuotojo (įlipus – dešinėje). Atsisėskite ir dairykitės pro langus į miestą – kelionė nėra trumpa.

Autobuso vidus

Autobusas iki stoties važiuoja 35 minutes. Nemanau, kad jis turėtų daug priežasčių skubėti, tad ramiai išlaukite tiek (gaunasi 50oji arba 20oji valandos minutės, išvažiavus atitinkamai 15ąją arba 45ąją minutėmis). Važiuojant kairėje pusėje liks vandens masyvas bei gražios architektūros dokai (Albert Dock).

Šiaip autobusams stabdyti reikia tuos raudonus mygtukus spausti prieš stotelę, kurioje norėsite lipti, bet prie traukinių stoties jis stoja visada.

Lime street traukinių stotis važiuojant - dar neskubėkite lipti, autobusas apvažiuos apie ją

Pirmą kartą išvydus stotį, neskubėkite lipti – autobusas prieš sustodamas prie įėjimo apvažiuoja ratuką apie visą stotį. Privažiavus stotelę išlips visi keleiviai (tai kaip ir galinė maršruto stotelė gaunasi..). Dešinėje pusėje matysite stotį ir įėjimą į ją.

Lime street stoties įėjimas išlipus iš autobuso

Stotelė, kurioje išlipote

3. Liverpool Lime Street traukinių stotis

Pereikite per gatvę ir eikite į stotį (kairiau nuo taksi įvažiavimo).

Įėjimas į stotį

Lime street stotis, vos įėjus. Traukinių tvarkaraščiai - tiesiai tolyn

Įėjus į stotį, eikite tolyn į priekį – link traukinių tvarkaščių.

Jei bilietus užsisakėte internetu su sąlyga, kad atsiimsite Liverpool’io traukinių stotyje, tai galite padaryti kasose (prie tvarkaraščių) arba automatiniame terminale. Mes visada naudojamės terminalais, tad negaliu patarti ką daryti kasose. Terminalą galite rasti kiek paėjėjus, dešinėje pusėje.

Virgin bilietų terminalai (raudoni)

Bilietų terminalas

Terminale pasirinkite “Collect” (paimti) ir sekite instrukcijas ekrane. Dažniausiai prašo įdėti kreditinę kortelę, kuria pirkote bilietus ir/arba įvesti rezervacijos numerį (nors kartais numerio neprireikia..). Viską atlikus, atspausdinami traukinio bilietai bei atsiėmimo kvitas. Jei turėjote bilietus konkrečiam laikui, atspausdinamos ir rezervacijos (kartais būna 1 rezervacija visiems bilietams, kitus kartus atspausdina kiekvienam atskirai).

2 bilietai į York'ą su rezervacijomis ir kvitu

Jei bilietus jau turite, terminalu naudotis nereikia ir tiesiog eikite link traukinių tvarkaraščių.

Stoties dalis su tvarkaraščiais dešiniau

Traukinių išvykimo tvarkarščiai ir platformų numeriai

Susiradę tvarkaščių tablo, suieškokite savo traukinį. Jis nurodomas išvykimo laiku (pažiūrėkite traukinio išvykimo laiką ant rezervacijos bilieto). Jeigu dar daug laiko iki išvykimo, jo tablo dar gali nebūti – palaukite, iki atsiras. Atkreipkite dėmesį, kad kartais traukinys važiuoja ir toliau bei kelionės tikslas (šiuo atveju York) yra tarpinė stotelė.

Traukinio į York'ą informacija (laikas - 16:22, platforma - 9, maršrutas - Scarborough pro Yorką ir pastabos - "front train only")

Važiuojant į York, traukinys dažniausiai būna į Scarborough. Pasižiūrėję traukinio laiką ant bilieto (pvz. 16:22), susiraskite šiuo laiku važiuojantį traukinį. Tada jo maršrute įsitikinkite, kad yra reikiamas miestas (York, trečias nuo apačios). Ties šiuo traukiniu nurodoma platforma, iš kurios jis išvyksta (Platform 9). Atkreipkite dėmesį į pastabą – Front train only. Tai reiškia, kad ties ta platforma stovi du traukiniai ir jums reikalingas tolimesnis – priekinis (front).

Grįžkite atgal link įėjimo į stotį. Ten yra tarpmiestinių traukinių platformos, tarp jų ir Nr. 9. Kiek teko keliauti traukiniais iš šios stoties, traukinys į Yorką visada važiavo iš platformos Nr. 9.

Platforma Nr. 9

Beje, jei laiko iki išvažiavimo turite nemažai ir stotyje yra šalta, galite apsilankyti kavinukėse. Visai smagi ir šilta yra dešiniau nuo tvarkaščių, palypėjus pro duris į antrą aukštą.

Kavinukė stotyje, antrame aukšte. Galima nusipirkti didelį puodą arbatos už £1.65.

4. Platforma ir traukinys

Suradę platformą, susiraskite savo traukinį. Jei buvo nurodyta “Front train only”, jums reikalingas priekyje stovintis traukinys (toliau, link išvykimo). Kiek teko važiuoti, visada buvo tokia situacija – reikėjo sėsti į priekinį traukinį.

Traukinys į Manchester'į (užrašyta Manchester Oxford Road) - netinka - eikite toliau

Praėję pro arčiau stovintį traukinį, eikite palei bėgius ties platforma Nr. 9 tolyn. Matysite, kad už šio stovi dar vienas traukinys.

Antrasis traukinys (tinkantis) - toliau

Du traukiniai prie platformos Nr. 9. Į Yorką važiuoja "TransPenine Express" kompanijos traukinys

Į Scarborough, pro Yorką (mums tinkamas) važiuoja antrasis, TransPenine Express kompanijos traukinys (mėlynai-rausvas dažymas).

Rezervacijos biliete yra nurodytas vagonas bei rezervuotos vietos, pvz. C vagonas 53 vieta. Eikite iki reikiamo vagono. Radę jį, atsidarykite vagono duris spustelėdami mygtuką ant jų (apvestas žaliai degančiomis lemputėmis, jei įleidžia į traukinį).

Durys į C vagoną

Įlipkite į vagoną ir susiraskite savo rezervuotas vietas. Ant jų viršaus būna lapukas su atspausdinta rezervacija. Įsitikinkite, kad ji yra iš Liverpool iki York – pataikėte teisingai. Kitos kompanijos rezervacijas nurodo elektroniškai, ant bagažo lentynos.

Rezervacija traukinyje, Liverpool - York

Atsisėskite, pasidėkite bagažą (rankinį virš galvų, sunkesnį tam skirtuose skyriuose vagone). Beveik viskas – liko atvažiuoti į York’ą.

Tualetai traukiniuose yra nemokami ir būna vagonų galuose. Judėti tarp vagonų ir į tualetus reikia naudojantis tokiais pat mygtukais, kad atidaryti duris (arba kartais tiesiog rankenos būna :) ).

Važiuojant traukiniu, apie atvykimą reikėtų orientuotis pagal rezervacijose nurodytą laiką. Taip pat kartais vagonų centre ties lubomis būna pakabintas tablo, kuriame parašo, prie kokios stoties artėja. Dar galite skaičiuoti sustojimus – kada reikės išlipti. Artėjant prie kokios stoties ir sustojus apie tai praneša vairuotojas balsu. Taip, kad nors ir York’as nebūna paskutinė stotelė, įmanoma susiorientuoti, kada išlipti.

Artėjant prie stotelės galite pamažu susirinkti bagažą (nepalikite daiktų traukinyje :) ) ir nueiti iki vagono durų. Traukiniui sustojus, spustelėkite mygtuką ant durų ir išlipkite.

Išlipus, tikriausiai, bus kas pasitinka – tada jau galite atsipalaiduoti. Sveiki atvykę į York’ą Anglijoje :)